امروز دوشنبه, 03 تیر 1398 - Mon 06 24 2019

منو

فقه پشتوانه فکری نظام تمدنی اسلام است

عضو هيئت علمي مرکز اطلاعات و مدارک اسلامي با تاکيد بر نقش فقه در تمدن‌سازي اسلامي عنوان کرد: فقه بايد پشتوانه فکري و اجرايي تمدن نوين اسلامي باشد؛ حوزه وظيفه دارد تفکرات تمدني را وارد نظام تصميم‌سازي کشور کند.

حجت‏الاسلام والمسلمين سيدتقي واردي، عضو هيئت علمي مرکز اطلاعات و مدارک اسلامي در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‎المللي قرآن(ايکنا) گفت: تمدن در لغت به معناي شهرنشيني است و در اصطلاح علوم سياسي به مجموعه فعاليت‎هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي اطلاق مي‏شود که در يک سرزمين براي بهبود زندگي اجتماعي مردم آن ناحيه صورت پذيرد که از مصاديق آن مي‎توان به تمدن‎هايي چون يونان،روم، ايران و مصر و... اشاره کرد.

عضو هيئت علمي مرکز اطلاعات و مدارک اسلامي گفت: پس از طي فراز و نشيب‎هاي زندگي تمدني ايرانيان و مسلمانان در سال‌هاي پسين با ظهور انقلاب اسلامي و اعتماد به نفسي که از جايگاه ايماني بر مي‎خاست به رهبري امام راحل ايران متحول شده 35 تا 40 ميليون نفري توانست در مقابل قدرت‎هاي بزرگ جهاني بايستند و با اينکه يکه و تنها بود روزهاي بسيار سخت را براي ثبات قدم در مسير اين تمدن‌سازي با قدرت پشت سربگذارد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد